Szkolenie z przepisów bezpieczeństwa na polowaniu

W sobotę, 15 sierpnia 2015 r., odbyliśmy na "Kniejówce" doroczne szkolenie z przepisów bezpieczeństwa na polowaniu. Szkolenie prowadził łowczy kol. Marian Maślanka.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Kalendarz myśliwski
Polski Związek Łowiecki - kalendarz polowań. Stan prawny na 16.03.2005
Statut PZŁ
Uchwała XXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ z dnia 2 lipca 2005 w sprawie uchwalenia Statutu Polskiego Związku Łowieckiego
Kwidzyński konkurs Drukuj
Poniedziałek, 19 Maj 2008 19:44

Kol. Andrzej Mularczyk - nieustanny prpagator łowiectwa w powiecie kwidzyńskim i Jolanta Żak dyrektor jednej z kwidzyńskch szkół zorganizowali II Wojewódzki Konkurs o łowiectwie i ochronie środowiska. Finał imprezy odbył się na dziedzińcu kwidzyńskiego zamku. Do pracy w jury został zaproszony jeden z naszych kolegów, Andrzej Czapliński, będący członkiem Komisji Kultury Łowieckiej EORŁ.

Obok niego w jury zasiedli przedstawiciele kwidzyńsich kół łowiecich, przedstawiciel nadleśnictwa Kwidzyn oraz niezwykle barwna postać Wielki Łowczy Zamku w Gniewie kol. Andrzj Lipka.

Kwidzyński konkurs przyniósł naszemu koledze jeszcze jedną niespodziankę. Otóż spotkał tam nie widzianą od ponad 20 lat koleżankę, Jolantę Żak, która była współorganizatorem konkursu.

Młodzież odpowiadała na pytania z zakresu łowiectwa i ochrony środowiska. Wcześniej odbył się konkurs na wiersz o tematyce łowieckiej oraz konkurs plastyczny.

Walka była zażarta. Świadczy o tym fakt, że dwie drużyny otrzymały maksymalną liczbę punktów i wspólnie zajęły pierwsze miejsce. Było to Społeczne Gimnazjum z Kwidzyna oraz Gimnazjum Publiczne ze Sztumu. Podobnie było ze zdobywcami drugich miejsc.

Kol. A. Czapliński z drużyną ze Sztumu obok Andrzej Lipka

Przy okazji tego konkursu warto wspomnieć o dwóch osobach. Kol. Andrzej Mularczyk niestrudzenie i przeróżny sposób propaguje łowiectwo na terenie Kwidzyna. Jest członkiem Komisji Kultury Łowieckiej EORŁ. Organizuje różne konkursy wiedzy, przeglądy muzyki łowieciej, spektakle teatralne, itp.

Kol. Andrzej Mularczyk i Jolanta Żak

Drugą taką osobą jest nestor łowiectwa, zwany Wielkim Łowczym Zamku w Gniewie, kol. Andrzej Lipka. Myśliwy, gawędziarz, propagator łowiectwa. Wielki człowiek i niezwykle barwna postać. Osobiście czuję satysfakcję, że poznałem Go bliżej 

Andrzej Lipka i Andrzej Czapliński

Całość imprezy okrasił muzyką łowiecką Zespół Muzyki Łowieciej "Hubertus", a powagi konkursowi dodało otoczenie zamku w Kwidzynie.

Zespół Muzyki Łowieckiej "HUbertus"

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Młodzież była dobrze przygotowana i posiadała duży zasób wiedzy. Z przyjemnością wziąłem udział w pracach jury.

Konkurs transmitowała lokalna telewizja, co na pewno przyczyniło się do propagowania łowiectwa.

Urocza kamerzystka z lokalnej telewizji

Jedna z drużyn uczestniczących w konkursie

Zmieniony ( Piątek, 13 Listopad 2009 19:00 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS