Komunikat Zarządu Koła z dnia 14 lipca 2015

Szanowna Koleżanko, Szanowni Koledzy !!!

Zarząd Koła informuje, że:

1. Protokoły za pobraną zwierzynę i kwoty do zapłaty za nią w sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015 znajdują się u skarbnika koła. Koledzy, którzy pobrali zwierzynę na własny użytek powinni skontaktować się ze skarbnikiem i dokonać wpłat wyłącznie przelewem na konto koła.

2. Przypominamy o wpłacie składek na koło za 2015 rok. Wpłat należy dokonywać przelewem (240 zł) na konto koła. Do tej pory składki zapłaciło tylko 15 kolegów.

3. Przypominamy o zdawaniu tuszek upolowanych lisów do badania. Tuszki zdajemy do weterynarza p. J. Krafta w Starym Dzierzgoniu zapakowane w worek foliowy.

4. Przypominamy że, można odpracować dniówki przy korowaniu żerdzi u kol. podłowczego.

5. Dnia 15 sierpnia 2015 r. w Kniejówce odbędzie się szkolenie z przepisów bezpieczeństwa na polowaniu.  Początek godz. 14:00. Po szkoleniu, dla chętnych, odbędzie się polowanie na kaczki.

Darz Bór !!!

Zarząd Koła

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Kalendarz myśliwski
Polski Związek Łowiecki - kalendarz polowań. Stan prawny na 16.03.2005
Statut PZŁ
Uchwała XXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ z dnia 2 lipca 2005 w sprawie uchwalenia Statutu Polskiego Związku Łowieckiego
Ślubowanie myśliwskie Drukuj
Poniedziałek, 27 Listopad 2006 20:03

Ceremonia ślubowania to pierwszy krok w życiu łowieckim młodego myśliwego (fryca). To wejście w grono kolegów, z którymi będzie teraz przebywał, przeżywał radości i porażki myśliwskiego żywota. Byłoby niezgodne z tradycją   i dobrym obyczajem, gdyby ten pierwszy krok miał się ograniczyć do odebrania legitymacji PZŁ i opłacenia składki. Uroczystość ślubowania - to obowiązek ze strony władz koła, przyjmującego nowego członka.

Ślubowanie składa się na odprawie myśliwych przed pierwszym dla fryca polowaniem zbiorowym. Sygnalista gra sygnał "Pasowanie na myśliwego" (sygnał wspólny także do chrztu i pasowania myśliwskiego).  Ślubowanie można przeprowadzić też na walnym zgromadzeniu koła w obecności wszystkich jego członków. Osobiście składanie ślubowania w lesie, na polowaniu uważam za bardziej tradycyjne. Ślubowanie przyjmuje prezes zarzadu koła, łowczy koła lub przedstawiciel wyższych władz PZŁ będący na polowaniu. Ślubujący klęczy na lewym kolanie, z odkrytą głową. Za nim stoi opiekun trzymając prawą dłoń na jego lewym ramieniu. W kniei ślubujący trzyma broń w lewym ręku, stopką opartą o ziemię. Ślubujący powtarza za przyjmującym ślubowanie:

"Przystępując do grona polskich myśliwych ślubuję uroczyście: przestrzegać sumiennie praw łowieckich,

postępować zgodnie z zasami etyki łowieckiej, zachowywać tradycje polskiego łowiectwa,

chronić przyrodę ojczystą, dbać o dobre imię łowiectwa i godność polskiego myśliwego"

Po wypowiedzeniu tej formuły ślubujący wstaje, przyjmujący ślubowanie podaje mu ręke i mówi:

"Na chwałę polskiego łowiectwa bądź prawym myśliwym, niech Ci Bór darzy"

Wszyscy zgromadzeni odpowiadają "Darz Bór", sygnalista gra sygnał "Darz Bór". Koledzy składają nowo przyjętemu do koła myśliwskie gratulacje. Sygnalista gra "Darz Bór". W naszym kole, dla odkreślenia wagi tego aktu, slubujący otrzymuje pamiątowy upominek od Zarządu koła i potwierdzony specjalnym dyplomem akt złożenia ślubowania.

Zmieniony ( Wtorek, 23 Październik 2012 10:17 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS