Wycena wieńców byków jelenia szlachetnego

W siedzibie KŁ. "Cyranka w Sztumie, w miniony piątek, odbyła się wycena wieńców jelenia szlachetnego i łopat daniela pozyskanych w bieżącym sezonie łowieckim. Nasze koło przedstawiło do wyceny 9 wieńców.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Kalendarz myśliwski
Polski Związek Łowiecki - kalendarz polowań. Stan prawny na 16.03.2005
Statut PZŁ
Uchwała XXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ z dnia 2 lipca 2005 w sprawie uchwalenia Statutu Polskiego Związku Łowieckiego
III Okręgowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego Drukuj
Piątek, 16 Lipiec 2010 19:29

W upalny piątek, 16 lipca 2010 r., odbył się w Elblągu III Okręgowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego. W nieklimatyzowanej sali Klubu Oficerskiego zebrało się 80 delegatów z 27 kół łowieckich tzw. macierzystych, Elbląskiego Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego.

Wśród delegatów byli nasi koledzy: Roman Kulpa i Andrzej Czapliński. Byli koledzy z zaprzyjaźnionych kół sztumskich: "Cyranki" i "Darz Boru".

Kol.kol.: Roman Kulpa i Andrzej Czapliński

Kol.: Roman Markowicz, Zbigniew Trzaska, Andrzej Płócienniczak i Zbigniew Zwolenkiewicz

Zjazd Delegatów otworzył prezes ustępującej Elbląskiej Okręgowej Rady Łowieckiej kol. Zdzisław Rutkowski, który w chwilę potem oddał prowadzenie Zjazdu w ręce wybranego przewodniczącego, kol. Józefa Hryniewicza.

Na początku sprawy proceduralne, sprawdzenie prawomocności obrad i wybów komisji: mandatowej, wyborczej, uchwał i wniosków. Tej ostatniej przewodniczył kol. Andrzej Czapliński, a poza nim członkami zostali: kol. Andrzej Mularczyk z K.Ł. "Knieja" w Kwidzynie, Roman Bursa  z "Oręża" Braniewo, Mirosław Juchniewicz z "Bobra"  Pasłęk i Adam Stasik z "Bizona" Brokowo.

Komisja Uchwał i Wniosków

W Komisji Mandatowej pracowali kol.kol.: Roman Markowicz, Zbigniew Trzaska i Tomasz Łopata

Następnie złożenie sprawozdania z działalności EORŁ w mijającej kadencji, dyskusja i wybory do nowej Okręgowej Rady Łowieckiej.

W wyborach przyjęto klucz, żeby każdy powiat wchodzący w skład elbląskiego Okręgu PZŁ miał swoich przedstawicieli. W wyniku wyborów do Elbląskiej Okręgowej Rady Łowieckiej weszli: Roman Kulpa i Roman Markowicz z powiatu sztumskiego, Jan Bodek, Jan Hryniewicz i Tadeusz Sienkiewicz z powiatu braniewskiego, Józef Hryniewicz, Jan Kantypowicz, Bolesław Szatrański z miasta Elbląg, Waldemar Kondracki i Stanisław Kozłowski  z powiatu kwidzyńskiego, Zdzisław Rutkowski, Andrzej Kutkiewicz z powiatu elbląskiego, Tomasz Łopata i Brunon Sarnowski z malborskiego i Mirosław Molski z nowodworskiego. Jak widać nasz prezes kol. Roman Kulpa został członkiem Elbląskiej Okręgowej Rady Łowieckiej. Gratulujemy kolego Romanie.

Na pierwszym planie prezes K.Ł. "Knieja" St. Dzierzgoń i członek EORŁ kol. Roman Kulpa

Kol. Zbigniew Trzaska

Na zjeździe spotkaliśmy wielu zasłużonych dla elbląskiego łowiectwa kolegów z innych kół lowieckich.

Kol. Tomasz Łopata

Koledzy: Jerzy Józefiak i Józef Skowron

Koleżanka Ela Poleszuk i koledzy: Stanisław Łaga i Bolesław Szatrański

Po ukonstytuowaniu się EORŁ jej prezesem został kol. Józef Hryniewicz, zastępcą kol. Zdzisław Rutkowski a sekretarzem został kol. Jan Kantypowicz. Łowczym okręgowym pozostał kol. Wieńczysław Tylkowski.

Na delegatów na Zjazd Krajowy PZŁ wybrano kol.kol.: Jana Hryniewicza, Józefa Hryniewicza, Zdzisława Rutkowskiego i Wieńczysława Tylkowskiego. Członkiem Naczelnej Rady Łowieckiej został kol. Zdzisław Rutkowski. Podjęcie uchwały zakończyło III Okręgowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego w Elblągu.

Zmieniony ( Wtorek, 27 Lipiec 2010 17:18 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS