Msza Hubertowska - Pasowanie na Rycerza św. Huberta

W niedzielę, 8 listopada, odbyła się Msza Hubertowska w kościele parafialnym w Starym Dzierzgoniu. Celebrował ją ks. dziekan Antoni Myjak w asyście naszego sztandaru koła.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Statut PZŁ
Uchwała XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 16 lutego 2019 roku
Ostatnie pożegnanie śp. kol. Dariusza Harasimowicza Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 17 Grudzień 2020 11:47
Pisaliśmy o nagłym zgonie naszego Kolegi, śp. Dariusza Harasimowicza, którego powaliła bezlitosna pandemia coronawirusa COVID - 19. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 23 grudnia 2020 r. o godz. 9:30 różańcem w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu. Stamtąd, po mszy pogrzebowej, trumna z konduktem żałobnym przemieszczą się na Cmentarz Komunalny w Dzierzgoniu.
 
Zarząd nie może, z powodu panującej pandemii, zobowiązać myśliwych do udziału w pochówku. Każdy niech sam podejmie decyzję ale jeżeli ktoś zechce pożegnać zmarłego kolegę niech zachowa ostrożność i zasady ochrony osobistej. Myślimy, że sam "Hary" nie chciałby abyśmy się pozarażali. Zachowajmy Go w pamięci takim jakim był.
 
 
„Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania.
Tak jakbyś nie chciał, swym odejściem smucić...
tak jakbyś wierzył w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"

 
Wspomnienie "Harego"
 
Kolega Dariusz Harasimowicz był jednym z najlepszych myśliwych naszego koła. Szczególnie cenił tradycje i zwyczaje łowieckie. Był etyczny i bardzo zaangażowany w działalność na rzecz rozwoju Koła Łowieckiego "Knieja" w Starym Dzierzgoniu. W PZŁ był od 1998 r. i od początku był członkiem naszego koła. Pełnił w nim różne funkcje:  od 2010 r. jako członek Komisji Rewizyjnej Koła.  Był delegatem na Okręgowe Zjazdy PZŁ. Został powołany w listopadzie 2020 r. na pełniącego obowiązki sekretarza koła do czasu wyboru na to stanowisko. Niestety nie doczekał tego. Odznaczony  Brązowy i Srebrnym Medalem Zasługi Łowieckiej, Medalem Za Zasługi Dla Łowiectwa Elbląskiego Okręgu PZŁ,  Brązowym i Srebrnym Medalem Zasłużony Dla KŁ. "Knieja". Posiadacz Honorowego Kordelasa Koła, pasowany na Rycerza św. Huberta 11 listopada 2013 r.
 
 
Drogi Kolego!!! Los jest niesprawiedliwy. Poluj na "Niebiańskich Łowiskach" i niech las Ci wiecznie szumi a chrapanie słonek kołysze do snu. Pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze. My, wszyscy myśliwi, wyrażamy głębokie współczucie Twoim bliskim.  Jesteśmy bardzo zasmuceni i przeżywamy Twoje odejście.
Zarząd i myśliwi KŁ. Knieja w Starym Dzierzgoniu
 
 
Zmieniony ( Piątek, 18 Grudzień 2020 10:48 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS