Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Uchwała XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 16 lutego 2019 roku
XXXI Okręgowe Mistrzostwa PZŁ w Strzelaniach Myśliwskich w Gołąbkach Drukuj
Wpisany przez Administrator
Poniedziałek, 24 Lipiec 2017 12:48
Na strzelnicy myśliwskiej w Gołąbkach odbyły się 22 lipca 2017 r. XXXI Okręgowe  Mistrzostwa  PZŁ  w  Strzelaniach  Myśliwskich. Na starcie stanęło 96 zawodników,  wśród których byli nasi koledzy: Jarosław Pawszyk startujący w klasie mistrzowskiej oraz Marcin i Marian Maślanka w klasie powszechnej. Rozegrano także klasyfikację drużynową spośród 28 zgłoszonych reprezentacji kół łowieckich.

Zmagania indywidualne rozgrywano w dwóch klasach: klasie mistrzowskiej - 23 zawodników i klasie powszechnej - 76 zawodników. Do zmagań drużynowych przystąpiło 28  reprezentacji kół łowieckich, w tym KŁ. "Daniel" z Kwidzyna wystawiło dwie drużyny. Rozegrano także kategorię Diany, w której zwyciężyła kol. Małgorzata Dyl.

Kol. Małgorzata Dyl

Ratownikiem medycznym zawodów był nasz myśliwy kol. Piotr Wiśniewski - pierwszy z lewej

Trzeba przyznać, że wyjątkowo dobrze w tegorocznych Mistrzostwach wypadli nasi strzelcy. Kol. Jarosław Pawszyk w bardzo trudnej klasie mistrzowskiej zajął 12 miejsce na 23 zawodników i zdobył nagrodę rzeczową. Wynik kol. Jarka to 423/500  pkt.

Kol. Jarosław Pawszyk

W klasie powszechnej mieliśmy dwóch zawodników. Kol. Marcin Maślanka zajął 13 miejsce na 76 zawodników. Także zdobył nagrodę rzeczową. Wynik kol. Marcina to 407/500 pkt.

Kol. Marcin Maślanka

Trzeci nasz reprezentant kol. Marian Maślanka, nestor strzelectwa myśliwskiego w kole zajął 35 miejsce spośród stawki 76 zawodników. Załapał się na nagrodę rzeczową i uzyskał wynik 350/500 pkt.

Kol. Marian Maślanka

Szczęście miał też kol. Piotr Wiśniewski, który odebrał nagrodę losowaną wśród sędziów i obsługi Mistrzostw.

Kol. Piotr Wiśniewski

Najlepiej wypadła jednak nasza drużyna, która zajęła ósme miejsce na 28 startujących drużyn. Jest to najwyższe miejsce podczas Mistrzostw w historii koła. Wynik to 1180/1500 pkt.

Dodajmy, że XXXI Okręgowe Mistrzostwa  PZŁ w Strzelaniach Myśliwskich indywidualnie, w klasie mistrzowskiej, wygrał kol. Dariusz Skibiak z KŁ. "Cyranka" w Sztumie, w klasie powszechnej kol. Maciej Domaszczyński z KŁ. "Daniel" w Kwidzynie a drużynowo wygrała ekipa KŁ. "Mewa" Braniewo. (więcej na stronie okręgowej www.pzlelblag.pl)

My gratulujemy naszym kolegom. Strzelali przyzwoicie i nie możemy się ich wstydzić. Darz Bór !!!

Zmieniony ( Poniedziałek, 24 Lipiec 2017 13:55 )