Wycena wieńców byków jelenia szlachetnego

W siedzibie KŁ. "Cyranka w Sztumie, w miniony piątek, odbyła się wycena wieńców jelenia szlachetnego i łopat daniela pozyskanych w bieżącym sezonie łowieckim. Nasze koło przedstawiło do wyceny 9 wieńców.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Statut PZŁ
Uchwała XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 16 lutego 2019 roku
Honorowy Kordelas Myśliwski KŁ. "Knieja" w Starym Dzierzgoniu Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 19 Czerwiec 2012 08:02

Walne Zgromadzenie Członków Koła uchwałą z dnia 19 czerwca 2012 r. ustanowiło Honorowy Kordelas jako najwyższe wyróżnienie dla członka koła. Pierwsze kordelasy będą nadane w 2013 r. zgodnie z "Regulaminem nadawania" uchwalonym jako załącznik powyższej uchwały.

Załącznik nr 1 do Uchwały Walnego Zgromadzenia Członków KŁ. „Knieja"


Regulamin
przyznawania „Honorowych Kordelasów”
KŁ. Knieja w Starym Dzierzgoniu


Kordelas myśliwski zwany mieczem św. Huberta to długi prosty lub zakrzywiony jedno lub dwusieczny nóż myśliwski do skłuwania upolowanej zwierzyny. Zajmuje on szczególne miejsce w historii łowiectwa. Od stuleci nierozerwalnie związany z myśliwskim rynsztunkiem, stoi na straży honoru braci rycerskiej św. Huberta. Nawiązując do szczytnych tradycji polskiego łowiectwa. Walne Zgromadzenie Członków K. Ł. „Knieja” w Starym Dzierzgoniu ustanawia „Honorowy Kordelas Członka KŁ. „Knieja” Stary Dzierzgoń”, najwyższym i honorowym wyróżnieniem dla myśliwego.


1. Kordelas nadaje się myśliwemu macierzystemu o minimum dwudziestuletnim stażu w kole, uwzględniając przede wszystkim jego postawę etyczną, zasługi dla koła, niekaralność przez sądy łowieckie, aktywne uczestnictwo w życiu koła, przestrzeganie tradycji i postaw rycerskich.
2. Myśliwemu łamiącemu powyższe zasady kordelas nie przysługuje.
3. Kordelasy przyznaje aktualny Zarząd koła i wręczane będą począwszy od 2013 r., w pierwszym roku dla byłych i aktualnych osób funkcyjnych w kole ( 7 szt.), a potem sukcesywnie po 5 kordelasów rocznie dla wszystkich uprawnionych myśliwych koła.
4. Kordelasem może być uhonorowany tylko myśliwy pasowany będący selekcjonerem zwierzyny płowej.
5. Kordelasem może być uhonorowany myśliwy posiadający galowy mundur myśliwski, ponieważ  kordelas został uznany przez Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego za oficjalną broń honorową i ozdobną do munduru galowego PZŁ.
6. Każdy nadany kordelas powinien mieć napis na klindze „Honorowy Kordelas Członka K.Ł. „Knieja” St. Dzierzgoń” oraz imię i nazwisko myśliwego.
7. Kordelasy będą wręczane podczas Walnych Zgromadzeń lub innych ważnych dla koła uroczystości myśliwskich zgodnie z ceremoniałem przyjętym w Elbląskim Okręgu Łowieckim.
8. Podczas ceremoniału uhonorowanemu myśliwemu obok kordelasa wręczany będzie „Akt Nadania Kordelasa”.
9. Kordelas powinien być wykonany zgodnie z wzorcem przyjętym przez PZŁ i musi być jednakowy dla całego koła.
10. Decyzja Zarządu o nadaniu kordelasa jest prawomocna i nie podlega odwołaniom. Jest to decyzja uznaniowa zapadająca jednomyślnie.

Zmieniony ( Sobota, 23 Styczeń 2021 18:47 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS