Polowanie wigilijne 2015 r.
Nasze Polowanie Wigilijne tradycyjnie odbywa się w dzień Wigilii i przyjeżdżają na nie myśliwi kochający i szanujący tradycje łowieckie. Zwyczajowo prowadzi je łowczy nasz kochany - kol. Marian Maślanka. Tego roku na zbiórce stawiło się 16 myśliwych, wśród których był sygnalista kol. Paweł Baurycza, 6 naganiaczy, wśród których było 5 stażystów. Były cztery pieski: posokowiec bawarski kol. Zenona Kota, wachtelhund kol. Macieja Baurycza, gończy polski kol. Grzegorza Łepek i trzymiesięczny "Amir" jagdterier kol. Mariana Maślanka.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Kalendarz myśliwski
Polski Związek Łowiecki - kalendarz polowań. Stan prawny na 16.03.2005
Statut PZŁ
Uchwała XXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ z dnia 2 lipca 2005 w sprawie uchwalenia Statutu Polskiego Związku Łowieckiego
Z życia Koła 2010
Polowanie sylwestrowe 2010 Drukuj
Czwartek, 06 Styczeń 2011 16:44

Ostatnie polowanie w roku zawsze przypada w Sylwestra. Prowadził je łowczy  - kol. Marian Maślanka. Podobnie jak przy polowaniu wigilijnym obecni na nim są tylko najbardziej zagorzali myśliwi, a było nas dwudziestu jeden. Pogoda tego dnia była niezła, zapowiadało się więc dobrze.

Zmieniony ( Czwartek, 06 Styczeń 2011 16:52 )
Więcej…
 
Polowanie wigilijne Drukuj
Niedziela, 26 Grudzień 2010 15:00

Zimowy las wyglądał przepięknie w dzień wigilii 2010 r. Okiść na drzewach, śnieg i snująca się mgła dodawały bajkowej scenerii temu szczególnemu polowaniu zbiorowemu.

Więcej…
 
Polowanie na zające Drukuj
Środa, 15 Grudzień 2010 19:38

Od wielu, wielu lat nie polowaliśmy na zające, jedynie obserwując ich stan w łowiskach. W ostatnim okresie ta popularna przed laty zwierzyna łowna jakby zaczęła się odradzać. Postanowiliśmy więc zoprganizować polowanie zbiorowe na szaraki. Odbyło się one jeszcze przed obfitymi opadami śniegu, 4 grudnia 2010 r.

Zmieniony ( Środa, 15 Grudzień 2010 19:42 )
Więcej…
 
Medalowe oręże dzicze naszych kolegów Drukuj
Czwartek, 02 Grudzień 2010 12:44

Pisaliśmy już o dziczych "szafach" naszych kolegów Piotra Juchno i Zdzisława Chmielewskiego. Dzisiaj miło nam "donieść", że oręże pozyskanych dzików zostały wycenione w punktacji CIC przez Komisję wyceny trofeów medalowych w Zarządzie Okręgowym PZŁ w Elblągu. Dzik - odyniec strzelony przez kol. Piotra Juchno o wadze w skupie 186 kg, został wyceniony na 122,80 pkt CIC i otrzymał złoty medal. Jest to pierwszy złoty medal w naszym kole przyznany za oręż dzika.

Oręż złotomedalowego odyńca kol. Piotra Juchno

Więcej…
 
Dzik z wnykiem na gwiździe Drukuj
Środa, 01 Grudzień 2010 19:54

Jakie było zdumienie kol. Jana Juchno kiedy obejrzał dzika strzelonego przez siebie koło Lubochowa. Dzik był spory ale bardzo wychudzony. Podczas patroszenia w patrochach nie było treści żołądkowej. Okazało się, że dzik ma zaciśniętą i wrośniętą w gwizd pętlę z drutu.

Na fotografii czerwona strzałka wskazuje ślad z zaciśniętą drucianą pętlą

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 13
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS