Polowanie wigilijne 2015 r.
Nasze Polowanie Wigilijne tradycyjnie odbywa się w dzień Wigilii i przyjeżdżają na nie myśliwi kochający i szanujący tradycje łowieckie. Zwyczajowo prowadzi je łowczy nasz kochany - kol. Marian Maślanka. Tego roku na zbiórce stawiło się 16 myśliwych, wśród których był sygnalista kol. Paweł Baurycza, 6 naganiaczy, wśród których było 5 stażystów. Były cztery pieski: posokowiec bawarski kol. Zenona Kota, wachtelhund kol. Macieja Baurycza, gończy polski kol. Grzegorza Łepek i trzymiesięczny "Amir" jagdterier kol. Mariana Maślanka.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Statut PZŁ
Uchwała XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 16 lutego 2019 roku
Komunikat Zarządu z 10 stycznia 2019 r. Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 10 Styczeń 2019 02:38

Szanowni Koledzy !!!

Zarząd Koła przesyła komunikat z 10 stycznia 2019 r. do stosowanie przez myśliwych i kandydatów łowieckich:

1. Przypominamy kolegom, którzy nie opłacili składki na PZŁ za 2019 r., że upłynął termin jej opłacenia i należy tego dokonać bezzwłocznie na konto właściwego do miejsca zamieszkania Zarządu Okręgowego PZŁ. Tylko i wyłącznie przelewem na konto Zarządu Okręgowego, pod groźbą skreślenia z PZŁ. Należy też samemu przedłużyć legitymację PZŁ.
 
2. Zarząd stwierdza przypadki wypisywania na polowania indywidualnie osoby nie  będącej potem na polowaniu. Tym samym wypisujący taką osobę zajmuje łowisko na dwóch ambonach. Jest to niezgodne z przepisami i będzie surowo karane. Tym bardziej, że stwierdzono, iż czynią to myśliwi z niewielkim stażem łowieckim. Przestrzegamy przed konsekwencjami. Kłania się etyka myśliwska.
 
3. Zarząd zaobserwował przypadki niesubordynacji młodych myśliwych podczas polowań zbiorowych np. stawanie na stanowisku nie pod ścianą pędzonego miotu bądź krytykowanie poleceń prowadzącego polowanie. Jest to niedopuszczalne, zwłaszcza, że czynią to osoby, które są młodymi myśliwymi.  Chyba trochę za wcześnie młodzi koledzy delikatnie mówiąc "zjedliście wszystkie rozumy". Zarząd upoważnia prowadzących polowania o usuwanie łamiących przepisy kolegów z dalszego przebiegu polowania i skierowanie wniosku o wyciągnięcie konsekwencji wobec takich kolegów przez Zarząd koła.
 
4. Stanowczo przypominamy kolegom, którzy zdali zwierzynę do punktu skupu o dostarczenie kwitów do łowczego koła w ciągu trzech dni od daty zdania zwierzyny. Opóźnienie zdania kwitu będzie obligowane brakiem wypłaty rekompensaty.
 
Darz Bór

 

Zmieniony ( Czwartek, 10 Styczeń 2019 03:18 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS