Ostatnie polowanie zbiorowe w sezonie 2014/2015
Ostatnie polowanie zbiorowe w sezonie 2014/2015 odbyło się 10 stycznia 2015 r. Przypadło w pochmurnej i dżdżystej pogodzie. prowadził je kol. Piotr Juchno. Mimo niepogody najwierniejsi myśliwi stawili się żeby pożegnać sezon polowań zbiorowych.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Statut PZŁ
Uchwała XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 16 lutego 2019 roku
Komunikat odnośnie odstrzału dzików w obwodzie nr 233 Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Środa, 20 Marzec 2019 11:38
Szanowni koledzy
Ponieważ nasz obwód łowiecki nr 233 leży już w strefie żółtej ze względu na ASF, obowiązują zasady przy postępowaniu z dzikami strzelonymi w tym obwodzie:
Zasady postępowania z dzikami strzelonymi w obwodzie nr 233 dotyczące dzików oddawanych do skupu dziczyzny jak i zabieranych na użytek własny:
Wszystkie strzelone dziki w obwodzie nr 233 odstawiamy do punktu skupu dziczyzny w Zalewie - zarówno oddawane do skupu jak i zabierane na własny użytek (dziki będą przechowywane w skupie do chwili przebadania ich w kierunku ASF. Są dwie metody postępowania po skutecznym strzale:


Metoda I.  Dziki patroszone w łowisku należy patroszyć na na foli, w którą pakujemy patrochy, pobieramy w strzykawkę próbkę krwi (strzykawki są do pobrania u prezesa koła kol.Romana Kulpy) i wszystko razem odwozimy na punkt skupu: tuszę, patrochy i próbkę krwi.


Metoda II. Strzelonego dzika po strzale nie patroszymy ale w całości zabieramy do punktu skupu dziczyzny w Zalewie, tam patroszymy i pobieramy próbkę krwi w wyznaczonym miejscu przez skupującego. On też zabezpiecza strzykawki.

Na razie tak postępujemy ze wszystkimi dzikami strzelonymi w obwodzie nr 233. Wydaje się, że wygodniejsza dla nas jest Metoda II postępowania ze strzelonymi dzikami.    
 
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS