Szkolenie z przepisów bezpieczeństwa na polowaniu

W sobotę, 15 sierpnia 2015 r., odbyliśmy na "Kniejówce" doroczne szkolenie z przepisów bezpieczeństwa na polowaniu. Szkolenie prowadził łowczy kol. Marian Maślanka.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Statut PZŁ
Uchwała XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 16 lutego 2019 roku
Boczek z dzika zawijany na zimno Drukuj
Poniedziałek, 04 Grudzień 2006 09:41

Składniki: ok. 1 kg boczku z dzika lub cienkiego boczku wieprzowego, 25 dag okrawków mięsnych z dowolnej dziczyzny (może być wołowina),1 cebula, pół namoczonej suchej bułki, 4 duże ząbki czosnku, sól, przyprawy (1 liść laurowy, po kilka ziaren pieprzu i ziela angielskiego, łyżeczka papryki słodkiej i majeranku).

Sposób przyrządzenia: Boczek uformować w prostokąt. Powstałe okrawki dodać do nadzienia. Płat boczku od wewnętrznej strony naciąć skośnie nożem na 3/4 grubości mięsa (uważając, żeby nie przeciąć!). Przygotować nadzienie: okrawki mięsa zmielić      z odciśniętą bułką, doprawić solą, pieprzem i papryką. Płat boczku od strony nacięć natrzeć mocno solą, pieprzem, majerankiem i rozgniecionym czosnkiem, a następnie pokryć warstwą nadzienia, wciskając go w nacięcia boczku. Następnie boczek wraz  z nadzieniem bardzo ciasno zawinąć i osznurować bawełnianą nicią. Włożyć go do gotującej się wody z cebulą, liściem laurowym, pieprzem ziarnistym i zielem angielskim, lekko posolonej. Ilość wody ma być jak najmniejsza, tylko tyle, żeby pokryła mięso. Zagotować boczek i utrzymać słabe wrzenie wywaru przez ok. pół godziny. Następnie zmniejszyć gaz do minimum ,tak żeby boczek tylko się podgrzewał (absolutnie nie gotował) przez 1,5 godziny. Po zestawieniu rondla z kuchni pozostawić boczek  w wywarze do ostygnięcia, następnie włożyć między dwie czyste deseczki (np. do krajania) i mocno obciążyć (ciężarem co najmniej 2 kg). Pozostawić w zimnym miejscu do całkowitego schłodzenia. Boczek musi być koniecznie przechowywany w lodówce, gdyż inaczej nie będzie się dobrze kroił.

Sposób podania: Podajemy na zimno, jako przekąskę do pieczywa,, z chrzanem ze śmietaną lub ćwikłą z chrzanem.

Zmieniony ( Środa, 03 Styczeń 2007 22:00 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS