Walne Sprawozdawczo - Wyborcze Zgromadzenie Członków Koła
W sobotę, 23 maja 2015 r., odbyliśmy Walne Sprawozdawczo - Wyborcze Zgromadzenie Członków Koła. Obecnych było 48 myśliwych i dwóch kandydatów łowieckich. Po raz pierwszy Walne odbyliśmy w naszej "Kniejówce".

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Kalendarz myśliwski
Polski Związek Łowiecki - kalendarz polowań. Stan prawny na 16.03.2005
Statut PZŁ
Uchwała XXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ z dnia 2 lipca 2005 w sprawie uchwalenia Statutu Polskiego Związku Łowieckiego
Selekcjonerski egzamin Drukuj
Wtorek, 16 Październik 2007 17:55

W myśliwskim życiu jest wiele ważnych i przełomowych akcentów. Jednym z nich jest osiągnięcie wyższego etapu wtajemniczenia łowieckiego, czyli uzyskanie uprawnień selekcjonera zwierzyny płowej. Selekcjoner ma prawo do pozyskiwania najbardziej pożądanego celu jakim jest trofeum łowieckie w  postaci parostków i wieńca. Aby zdobyć takie uprawnienia należy najpierw ukończyć kurs dla selekcjonerów zwierzyny płowej, zakończony egzaminem. Właśnie taki egzamin odbył się w październiku 2007r. W Garnizonowym Klubie Oficerskim w Elblągu spotkali się myśliwi z różnych kół łowieckich, wchodzących w skład Elbląskiego Okręgu PZŁ.

Wśród  uczestników kursu dopuszczonych do końcowego egzaminu znaleźli się nasi dwaj koledzy: Andrzej Piecek i Jacek Paluch.

Od lewej Andrzej Piecek i Jacek Paluch

Sam egzamin składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej przed kikuosobową komisją powołaną przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Elblągu.

Następnie selekcjonerzy złożyli uroczystą przysięgę na skórze z wilka. Przysięgę przyjmował prezes EORŁ kol. Zdzisław Rutkowski, który kordelasem myśliwskim pasował nowych selekcjonerów zwierzyny płowej.

Prezes EORŁ kol. Zdzisław Rutkowski

Pasowany selekcjoner musiał "duszkiem" wychylić róg napełniony winem i nie mógł brać oddechu podczas tej czynności.

Potem było wręczanie stosownych certyfikatów, gratulcje i podziękowania. Całość egzaminu okrasiły sygnały myśliwskie.

Przewodniczący Komisji Kultury Łowieckiej EORŁ kol. Bolesław Szatrański

Po pomyślnym egzamienie nie mogło by się obejść bez tradycyjnej biesiady myśliwskiej, na której omawiano przebieg egzaminu, przypominano sobie otrzymane pytania i dzielono się wrażeniami z pozostałymi kolegami.

Nasi koledzy pomyślnie zdali egzamin i są 37 i 38 w kolejności selecjonerem zwierzyny płowej w naszym kole. Gratulujemy kolegom: Andrzejowi Piecek i Jackowi Paluchowi zdania egzaminu i do zobaczenia na polowaniu na rogacze i byki.

 

Zmieniony ( Piątek, 13 Listopad 2009 18:58 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS