Komunikat Zarządu Koła z dnia 14 lipca 2015

Szanowna Koleżanko, Szanowni Koledzy !!!

Zarząd Koła informuje, że:

1. Protokoły za pobraną zwierzynę i kwoty do zapłaty za nią w sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015 znajdują się u skarbnika koła. Koledzy, którzy pobrali zwierzynę na własny użytek powinni skontaktować się ze skarbnikiem i dokonać wpłat wyłącznie przelewem na konto koła.

2. Przypominamy o wpłacie składek na koło za 2015 rok. Wpłat należy dokonywać przelewem (240 zł) na konto koła. Do tej pory składki zapłaciło tylko 15 kolegów.

3. Przypominamy o zdawaniu tuszek upolowanych lisów do badania. Tuszki zdajemy do weterynarza p. J. Krafta w Starym Dzierzgoniu zapakowane w worek foliowy.

4. Przypominamy że, można odpracować dniówki przy korowaniu żerdzi u kol. podłowczego.

5. Dnia 15 sierpnia 2015 r. w Kniejówce odbędzie się szkolenie z przepisów bezpieczeństwa na polowaniu.  Początek godz. 14:00. Po szkoleniu, dla chętnych, odbędzie się polowanie na kaczki.

Darz Bór !!!

Zarząd Koła

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Kalendarz myśliwski
Polski Związek Łowiecki - kalendarz polowań. Stan prawny na 16.03.2005
Statut PZŁ
Uchwała XXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ z dnia 2 lipca 2005 w sprawie uchwalenia Statutu Polskiego Związku Łowieckiego
Selekcjonerski egzamin Drukuj
Wtorek, 16 Październik 2007 17:55

W myśliwskim życiu jest wiele ważnych i przełomowych akcentów. Jednym z nich jest osiągnięcie wyższego etapu wtajemniczenia łowieckiego, czyli uzyskanie uprawnień selekcjonera zwierzyny płowej. Selekcjoner ma prawo do pozyskiwania najbardziej pożądanego celu jakim jest trofeum łowieckie w  postaci parostków i wieńca. Aby zdobyć takie uprawnienia należy najpierw ukończyć kurs dla selekcjonerów zwierzyny płowej, zakończony egzaminem. Właśnie taki egzamin odbył się w październiku 2007r. W Garnizonowym Klubie Oficerskim w Elblągu spotkali się myśliwi z różnych kół łowieckich, wchodzących w skład Elbląskiego Okręgu PZŁ.

Wśród  uczestników kursu dopuszczonych do końcowego egzaminu znaleźli się nasi dwaj koledzy: Andrzej Piecek i Jacek Paluch.

Od lewej Andrzej Piecek i Jacek Paluch

Sam egzamin składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej przed kikuosobową komisją powołaną przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Elblągu.

Następnie selekcjonerzy złożyli uroczystą przysięgę na skórze z wilka. Przysięgę przyjmował prezes EORŁ kol. Zdzisław Rutkowski, który kordelasem myśliwskim pasował nowych selekcjonerów zwierzyny płowej.

Prezes EORŁ kol. Zdzisław Rutkowski

Pasowany selekcjoner musiał "duszkiem" wychylić róg napełniony winem i nie mógł brać oddechu podczas tej czynności.

Potem było wręczanie stosownych certyfikatów, gratulcje i podziękowania. Całość egzaminu okrasiły sygnały myśliwskie.

Przewodniczący Komisji Kultury Łowieckiej EORŁ kol. Bolesław Szatrański

Po pomyślnym egzamienie nie mogło by się obejść bez tradycyjnej biesiady myśliwskiej, na której omawiano przebieg egzaminu, przypominano sobie otrzymane pytania i dzielono się wrażeniami z pozostałymi kolegami.

Nasi koledzy pomyślnie zdali egzamin i są 37 i 38 w kolejności selecjonerem zwierzyny płowej w naszym kole. Gratulujemy kolegom: Andrzejowi Piecek i Jackowi Paluchowi zdania egzaminu i do zobaczenia na polowaniu na rogacze i byki.

 

Zmieniony ( Piątek, 13 Listopad 2009 18:58 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS