Nasz kolega polował na Alasce

Mowa tutaj o kol. Piotrze Juchno, który we wrześniu wybrał się na Alaskę. Spędził tam osiem dni na polowaniu, nie wliczając w to przelotów. Ale po kolei. Samolot wystartował z Gdańska, potem przesiadki we Frankfurcie W Niemczech, Seatle w USA i Anchorage na Alasce. Dalej małym samolocikiem do King Salmon - małej osady a stamtąd do bazy myśliwskiej.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Statut PZŁ
Uchwała XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 16 lutego 2019 roku
Świąteczne polowania w kole Drukuj
Niedziela, 13 Styczeń 2013 16:03

Do tradycji w naszym kole należy polowanie wigilijne, które organizujemy zawsze w dzień Wigilii, nawet wtedy gdy przypada ona w tak jak w tym roku. Uważamy bowiem, że tradycja nakazuje odbyć to szczególne polowanie przed kolacją wigilijną. Tegoroczne polowanie prowadził łowczy nasz kochany kol. Marian Maślanka, a przybyli na nie tylko najzagorzalsi myśliwi.

W lesie była lekka okrywa śnieżna, która jednak w ciągu dnia stopiła się całkowicie. Dawało się już wyczuwać nastrój przedświąteczny.

W polowaniu, z powodu choroby, nie mógł uczestniczyć nasz fotograf kol. Andrzej Czapliński, dlatego dysponujemy tylko kilkoma zdjęciami wykonanymi przez prezesa kol. Romana Kulpę za pomocą telefonu. Jak zwykle polowanie było krótkie. Zakończyło je wspólne łamanie się opłatkiem i zaimprowizowana kolacja wigilijna w lesie.

Jak na tak krótkie polowanie - dwa mioty - rozkład był bardzo przyzwoity: cztery dziki i koza. Królem Polowania został gość kol. Mariana Piecek czyli kol. Jarosław Gadecki, który strzelił dwa dziki. Wicekrólem został kol. Maciej Baurycza, a Królem Pudlarzy gość Jacka Orlikowskiego, kol. Zenon Kot.

Król Polowania, kol. Jarosław Gadecki

Wicekról Polowania, kol. Maciej Baurycza

Król Pudlarzy, kol. Zenon Kot

Tydzień póżniej, 31 grudnia 2012 r., spotkaliśmy się na polowaniu sylwestrowym. Las był mokry, po śniegu nie pozostało śladu. Polowanie prowadził łowczy, kol. Marian Maślanka. Najprzyjemniejszym wydarzeniem był gulasz z dzika, jak zwykle przygotowany przez kol. Jacka Orlikowskiego. Rozkład to dzik i lis. Królem Polowania został nasz prezes kol. Roman Kulpa a Wicekrólem kol. Antoni Downarowicz.

Król Polowania, kol. Roman Kulpa

Wicekról Polowania, kol. Antoni Downarowicz

Po polowaniu niektórzy szybko się rozjechali. Wybierali się na bale sylwestrowe. Do końca sezonu pozostały nam tylko dwa polowania w 2013 roku.

 

Zmieniony ( Niedziela, 13 Styczeń 2013 16:33 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS