Wycena wieńców byków jelenia szlachetnego

W siedzibie KŁ. "Cyranka w Sztumie, w miniony piątek, odbyła się wycena wieńców jelenia szlachetnego i łopat daniela pozyskanych w bieżącym sezonie łowieckim. Nasze koło przedstawiło do wyceny 9 wieńców.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Kalendarz myśliwski
Polski Związek Łowiecki - kalendarz polowań. Stan prawny na 16.03.2005
Statut PZŁ
Uchwała XXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ z dnia 2 lipca 2005 w sprawie uchwalenia Statutu Polskiego Związku Łowieckiego
Polowanie noworoczne Drukuj
Poniedziałek, 27 Listopad 2006 20:00

Polowanie noworoczne jak sama nazwa wskazuje odbywa się w dzień Nowego Roku. Czasami jest organizowane zamiennie za polowanie wigilijne. W K. Ł. "Knieja" organizuje się obydwa polowania. Opłatek zastepuje lampka szampana pita po zakończeniu pędzeń, są życzenia noworoczne. Myśliwemu, który strzelił zwierza na polowaniu noworocznym zapewnione jest niechybne myśliwskie szczęście w Nowym Roku.

Oba polowania: wigilijne i noworoczne mają bardziej towarzyski charakter niż czysto myśliwski. Są one elementem pięknej polskiej tradycji łowieckiej. Dawniej po polowaniu sylwestrowym wypijaliśmy kieliszek szampana. Niestety obecnie przepisy są jednoznaczne i szampana w łowisku  musimy sobie darować.

Zmieniony ( Niedziela, 03 Styczeń 2010 16:08 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS