IV Okręgowy Zjazd Delegatów PZŁ w Elblągu

Dnia 10 lipca 2015 r. odbył się w Elblągu IV Okręgowy Zjazd Delegatów PZŁ, który m.in. miał za zadanie wyłonić nowe władze PZŁ szczebla okręgowego. Więcej można przeczytać na stronie okręgowej www.pzlelblag.pl .

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Statut PZŁ
Uchwała XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 16 lutego 2019 roku
Poszukiwanie padłych dzików Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 08 Marzec 2020 09:35

Zgodnie z zaleceniami Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Malborku Zarząd naszego koła opracował harmonogram poszukiwania padłych dzików i realizując ten harmonogram w sobotę 7 marca b.r. spotkaliśmy się by szukać padłych dzików w rejonie Półwieś - Bajdy w obwodzie łowieckim nr 233. Poszukiwaniami objęto teren ok. 1000 ha.

Na zbiórce w Przezmarku stawiło się ponad trzydziestu myśliwych i po krótkim instruktażu, podzieleni na grupy ruszyliśmy w łowisko. Obok padłych dzików szukaliśmy i zbieraliśmy wnyki i sidła zastawiane przez kłusowników.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Na apel Zarządu by aktywnie uczestniczyć w poszukiwaniach dzików bardzo dobrze zareagowali myśliwi koła i frekwencja była duża. Wszyscy uczestnicy poszukiwań będą mieli zaliczoną tzw. "dniówkę". Są to koledzy: Roman Kulpa, Marian Maślanka, Marian Piecek, Andrzej Czapliński, Beata Kol, Zenon Kot, Maciej Kot, Maciej Baurycza, Wojciech Trzaska, Marek Ściera, Marek Szot, Mariusz Kuba, Jacek Orlikowski, Dariusz Kondracki, Jacek Paluch, Andrzej Piecek, Grzegorz Łepek, Tadeusz Korol, Zbigniew Szymborski, Marek Smoliński, Sylwester Babij, Marcin Maślanka, Piotr Wiśniewski, Dariusz Rybicki, Andrzej Nędzi, Gabriel Ewiak, Michał Ewiak, Dariusz Harasimowicz, Zbigniew Terlik oraz Waldemar Tersa. Zarząd koła dziękuje koleżance i kolegom za postawę godną myśliwego.

 
 
 
Przeszukiwaliśmy las, leśne zagajniki i zakrzaczenia na polach
 

 

 

Szczególną uwagę zwracaliśmy na okolice bagienek i strumyków ponieważ zarażone ASF dziki mają wysoką temperaturę i szukają ochłody w zimnej wodzie i błocie. Na razie schłodził się tylko nasz podłowczy kol. Marian Piecek, który myślał, że jeszcze ma 20 lat, próbował przeskoczyć rów z wodą i wpadł do niej po przysłowiowe j..a .

 
 
 
 
 
Po kilku godzinach poszukiwań padłych dzików nie znaleźliśmy takowych. Następne takie poszukiwania mamy zaplanowane na 21 marca 2020 r. Zarząd liczy, że frekwencja myśliwych będzie podobna do dzisiejszej. Darz Bór !!!

 

Zmieniony ( Niedziela, 08 Marzec 2020 11:20 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS