Mamy nowych selekcjonerów
Po trwającym  ponad miesiąc szkoleniu, 38 kandydatów na selekcjonera samców zwierzyny płowej przystąpiło do egzaminu końcowego. Odbył się on 10 października br. w sali Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Wśród zdających było czterech naszych kolegów: Kamil Downarowicz, Michał Ewiak, Karol Chmielewski oraz Łukasz Pskiet. W Komisji Egzaminacyjnej zasiadł nasz kolega Andrzej Czapliński.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Statut PZŁ
Uchwała XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 16 lutego 2019 roku
Komunikat Zarządu z dnia 17 września 2019 Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 17 Wrzesień 2019 12:20

Szanowni Koledzy !!!

Zarząd koła podaje do wiadomości i stosowania:

1. Jak już podaliśmy uruchomiono chłodnie u kol. Sebastiana Słota w Matulach, w której przechowujemy wszystkie strzelone dziki w naszych łowiskach objętych tzw. Strefą Czerwoną.
- Przy zdawaniu dzików obowiązuje samoobsługa. Klucz do chłodni, do czasu dorobienia kluczy i przekazaniu ich myśliwym polującym na dziki, znajduje się na chłodni. Przed zamknięciem chłodni klamka do chłodni musi być w pozycji "do góry", dopiero wtedy zamykamy chłodnię.
- Obowiązuje dokładny wpis, zgodny z rubrykami, w zeszycie znajdującym się w chłodni. Dodatkowo przy nazwisku podajemy swój nr telefonu.
- Myśliwy dodatkowo musi pobrać próbkę do badania w kierunku włośnia. Tej próbki nie wolno wywozić poza obręb chłodni, dlatego ustalono z lekarzem weterynarii, że próbkę na włośnia pakujemy do woreczka foliowego znajdującego się w chłodni. Woreczek z próbką w kierunku włośnia pakujemy w następny woreczek foliowy, w którym umieszczamy karteczkę z zapisanym: imieniem i nazwiskiem myśliwego, z nr paska założonego na rapecie strzelonego dzika, z zapisaną datą i miejscem strzału, numerem telefonu oraz kwotą 20,0 zł za badanie dzika w kierunku włośnia.
Oczywiście obowiązują wszystkie zasady bioasekuracji, o których była mowa na szkoleniu z lekarzem weterynarii oraz zgodnej z wytycznymi i filmem zamieszczonymi na naszej stronie internetowej.
 
2. Myśliwi, którzy intensywnie polują na dziki otrzymają klucze do chłodni (po ich dorobieniu)  od łowczego koła i wtedy nie będzie już klucza do chłodni umieszczonego na chłodni.
 
3. Koledzy myśliwi, którzy posiadają jeszcze niewykorzystane paski na odstrzał sanitarny dzików muszą natychmiast zdać te paski do łowczego koła. Bardzo pilne.
 
4. Przypominamy, że każdy myśliwy - członek naszego koła musi strzelić do końca października bieżącego roku jednego dzika.
 
W związku z ASF musimy przestrzegać zarządzeń Zarządu koła, organów Państwa, samorządowych i przepisów weterynaryjnych obowiązujących w Strefie Czerwonej.
Zarząd koła
 

 

Zmieniony ( Wtorek, 17 Wrzesień 2019 13:04 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS