IV Okręgowy Zjazd Delegatów PZŁ w Elblągu

Dnia 10 lipca 2015 r. odbył się w Elblągu IV Okręgowy Zjazd Delegatów PZŁ, który m.in. miał za zadanie wyłonić nowe władze PZŁ szczebla okręgowego. Więcej można przeczytać na stronie okręgowej www.pzlelblag.pl .

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Kalendarz myśliwski
Polski Związek Łowiecki - kalendarz polowań. Stan prawny na 16.03.2005
Statut PZŁ
Uchwała XXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ z dnia 2 lipca 2005 w sprawie uchwalenia Statutu Polskiego Związku Łowieckiego
Polowanie hubertowskie 2006 Drukuj
Sobota, 04 Listopad 2006 23:07

Po uroczystości nadania sztandaru w miejscowym kościele, 5 listopada 2006r., myśliwi starodzierzgońskiej "Kniei" udali się na tradycyjne polowanie hubertowskie do lasu leśnictwa Królewskiego. Hubertus otwiera sezon polowań zbiorowych i ma charaktewr szczególnie uroczysty.

 

Uczestnicy polowania

Jak zwykle prowadzacym polowanie był lowczy koła kol. Marian Maślanka. Z racji, że polowanie rozpoczęło się późno postanowiono opolować tylko jeden miot. Po odprawie mysliwi ruszyli na stanowiska, pogoda była kapryśna. Padał deszcz, ale z czasem zaczęło przebijać przez korony drzew słońce. Św. Hubert okazał się łaskawy. Na pokocie ułożono lisa, do którego przyznali się kol. kol. Paweł Mąkosa i Andrzej Piecek.

Ślubowanie młodego myśliwego kol. Zdzisława Chmielewskiego

Oddano salwę na cześć patrona myśliwych, a młody myśliwy (fryc) Zdzisław Chmielewski złożyl ślubowanie myśliwskie przed prezesem koła kol. Romanem Kulpą. Otrzymał od niego stosowny certyfikat i musiał duszkiem wychylić róg napełniony winem. Z tego zadania wywiązał się wyjątkowo dobrze. Biesiada myśliwska zakończyła ten pełen wrażeń dzień. Darz Bór.

Zmieniony ( Piątek, 13 Listopad 2009 18:37 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS