Polowanie zbiorowe 5.12.2015 r.
Kolejne polowanie zbiorowe dnia 5 grudnia 2015 r prowadził kol. Marcin Maślanka. Na zbiórce stawiło się 22 myśliwych, naganka i psy. Było dwóch gości i niezniszczalny "Hary" (kol Dariusz Harasimowicz) o kulach.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Statut PZŁ
Uchwała XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 16 lutego 2019 roku
Polowanie hubertowskie 2006 Drukuj
Sobota, 04 Listopad 2006 23:07

Po uroczystości nadania sztandaru w miejscowym kościele, 5 listopada 2006r., myśliwi starodzierzgońskiej "Kniei" udali się na tradycyjne polowanie hubertowskie do lasu leśnictwa Królewskiego. Hubertus otwiera sezon polowań zbiorowych i ma charaktewr szczególnie uroczysty.

 

Uczestnicy polowania

Jak zwykle prowadzacym polowanie był lowczy koła kol. Marian Maślanka. Z racji, że polowanie rozpoczęło się późno postanowiono opolować tylko jeden miot. Po odprawie mysliwi ruszyli na stanowiska, pogoda była kapryśna. Padał deszcz, ale z czasem zaczęło przebijać przez korony drzew słońce. Św. Hubert okazał się łaskawy. Na pokocie ułożono lisa, do którego przyznali się kol. kol. Paweł Mąkosa i Andrzej Piecek.

Ślubowanie młodego myśliwego kol. Zdzisława Chmielewskiego

Oddano salwę na cześć patrona myśliwych, a młody myśliwy (fryc) Zdzisław Chmielewski złożyl ślubowanie myśliwskie przed prezesem koła kol. Romanem Kulpą. Otrzymał od niego stosowny certyfikat i musiał duszkiem wychylić róg napełniony winem. Z tego zadania wywiązał się wyjątkowo dobrze. Biesiada myśliwska zakończyła ten pełen wrażeń dzień. Darz Bór.

Zmieniony ( Piątek, 13 Listopad 2009 18:37 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS