Nasi koledzy w Okręgowych Władzach Łowieckich
Pisaliśmy już wcześniej że, kolega Andrzej Czapliński, podczas IV Okręgowego Zjazdu Delegatów PZŁ, został wybrany do Elbląskiej Okręgowej Rady Łowieckiej. Dzisiaj możemy już podać następne nominacje.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Kalendarz myśliwski
Polski Związek Łowiecki - kalendarz polowań. Stan prawny na 16.03.2005
Statut PZŁ
Uchwała XXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ z dnia 2 lipca 2005 w sprawie uchwalenia Statutu Polskiego Związku Łowieckiego
Polowanie hubertowskie 2006 Drukuj
Sobota, 04 Listopad 2006 23:07

Po uroczystości nadania sztandaru w miejscowym kościele, 5 listopada 2006r., myśliwi starodzierzgońskiej "Kniei" udali się na tradycyjne polowanie hubertowskie do lasu leśnictwa Królewskiego. Hubertus otwiera sezon polowań zbiorowych i ma charaktewr szczególnie uroczysty.

 

Uczestnicy polowania

Jak zwykle prowadzacym polowanie był lowczy koła kol. Marian Maślanka. Z racji, że polowanie rozpoczęło się późno postanowiono opolować tylko jeden miot. Po odprawie mysliwi ruszyli na stanowiska, pogoda była kapryśna. Padał deszcz, ale z czasem zaczęło przebijać przez korony drzew słońce. Św. Hubert okazał się łaskawy. Na pokocie ułożono lisa, do którego przyznali się kol. kol. Paweł Mąkosa i Andrzej Piecek.

Ślubowanie młodego myśliwego kol. Zdzisława Chmielewskiego

Oddano salwę na cześć patrona myśliwych, a młody myśliwy (fryc) Zdzisław Chmielewski złożyl ślubowanie myśliwskie przed prezesem koła kol. Romanem Kulpą. Otrzymał od niego stosowny certyfikat i musiał duszkiem wychylić róg napełniony winem. Z tego zadania wywiązał się wyjątkowo dobrze. Biesiada myśliwska zakończyła ten pełen wrażeń dzień. Darz Bór.

Zmieniony ( Piątek, 13 Listopad 2009 18:37 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS