Polowanie Sylwestrowe 2015 r
Na ostatnie w 2015 r. polowanie, Polowanie Sylwestrowe dn. 31 grudnia 2015 r., stawiło się 25 myśliwych, 6 naganiaczy i cztery pieski. Polowanie Sylwestrowe, po raz kolejny, prowadził kol. Grzegorz Łepek. W ostatnich latach na Polowaniach Sylwestrowych mieliśmy niezłe pokoty. Liczyliśmy, że i w tym roku stanie się zadość tej tradycji.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Kalendarz myśliwski
Polski Związek Łowiecki - kalendarz polowań. Stan prawny na 16.03.2005
Statut PZŁ
Uchwała XXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ z dnia 2 lipca 2005 w sprawie uchwalenia Statutu Polskiego Związku Łowieckiego
"Knieja" w Starym Dzierzgoniu wspiera ... Drukuj
Czwartek, 26 Styczeń 2006 19:01

Zarząd Koła Łowieckiego "Knieja" w Starym Dzierzgoniu od lat wspiera finansowo instutucje oświatowo-kulturalne w gminie. Przejawm tego są nagrody fundowane przez koło na różne konkursy organizowane przez szkoły i GOK, finansowanie wycieczek do kina, teatru, biwaków dla Przedszkola Samorządowego w Starym Mieście, Gimnzjum Publicznego w Przezmarku i Szkół Podstawowych. Od dwóch lat koło pomaga finansowo w rehabilitacji jedenastoletniego Karolka Grabkowskiego z Olsztyna.

  

Ostatnią inicjatywą starodzierzgońskich myśliwych jest pokrywanie kosztów pobytu, ucznia-sportowca Gimnazjum Publicznego w Przezmarku, na obozie sportowym. Kandydata typuje szkoła, biorąc pod uwagę nie tylko wyniki sportowe, ale też brak problemów wychowawczych, pochodzenie z niezamożnej rodziny i zadowalające wyniki w nauce.

Chcemy w ten sposób pomóc szkole z tradycjami sportowymi oraz uczniom osiągającym nie tylko w sporcie dobre wyniki - to słowa prezesa koła Romana Kulpy. Nagrodę będziemy fundować corocznie - dodaje. W tym roku przyznano ją Damianowi Ilejce i została ona wręczona na uroczystym apelu w szkole. Damian Ilajko m.in. zajął 5 miejsce w finale wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych i wygrał XV Bieg Niepodległości w Malborku. Jest uczniem klasy Ic Gimnazjum Publicznego w Przezmarku.

Zmieniony ( Piątek, 13 Listopad 2009 18:37 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS