Zapytanie !!!

Szanowni Koledzy !!!

Poszukujemy termosa (małego), który prawdopodobnie wypożyczył któryś z Kolegów. Jest on bardzo potrzebny, dlatego prosimy osobę, która go posiada o kontakt z sekretarzem koła, tel. 604 501 556. 

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Statut PZŁ
Uchwała XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 16 lutego 2019 roku
Polowanie integracyjne kół łowieckich powiatu sztumskiego Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 26 Październik 2015 17:35
Po raz kolejny koła łowieckie powiatu sztumskiego rozpoczęły sezon polowań zbiorowych polowaniem integracyjnym. Rozpoczęto 24 października 2015 r. od opolowania dwóch miotów u nas, następne dwa w "Darz Borze" Sztum i zakończenie w KŁ. "Cyranka" ze Sztumu.
 
 KŁ. "Knieja" Stary Dzierzgoń
 
Polowanie w "Kniei" prowadził łowczy, kol. Marian Maślanka, który na wstępie przywitał myśliwych i gości w osobach: kol. Wojtka Cieślaka - prezesa KŁ. "Dzik" Malbork oraz kol. Zbigniewa Trzaskę - członka Zarządu Okręgowego PZŁ w Elblągu.
 
 
Potem odbyła się ceremonia ślubowania naszego kolegi Piotra Wiśniewskiego, który po raz pierwszy uczestniczył w polowaniu zbiorowym. Ślubowanie odbierał łowczy kol. Marian Maślanka, asystował opiekun podczas stażu kol. Antoni Downarowicz, sygnały myśliwskie grał Radosław Bojarczuk.
 
 
 
 
Kol. Piotr Wiśniewski
 
 

Sygnały gra Radosław Bojarczuk
 

 
Potem ruszyliśmy w las. Dwa mioty w łowisku "Ostrogi" były bez strzału i jedyną zdobyczą był spory ... prawdziwek. Zwierzyna jednak była. Widziano watahę dzików, łanię jelenia i na końcu poderwał się słuszny odyniec.
 
 
Uczestnicy polowania integracyjnego z naszego koła, koledzy: Marian Piecek, Mariusz Kuba, Piotr Juchno, Piotr Wiśniewski, Andrzej Mieleszczuk, Przemysław Sinko, Zenon Kot, Antoni Downarowicz i Andrzej Czapliński
 
 
 
 
Losowanie kartek stanowiskowych
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kol. Maciej Baurycza
 
 
 
 
 
 
 
 
Kol. Piotr Chodorowski
 
 
 
Prawdziwek to jedyna zdobycz w "Kniei"
 
 
KŁ. "Darz Bór" Sztum
 
Przejechaliśmy do Koła Łowieckiego "Darz Bór" w Sztumie. Tutaj polowanie prowadził prezes koła kol. Maciej Baurycza. Koledzy z "Darz Boru" zrobili wszystkim niespodzianką i zawieźli nas w inne łowiska niż zazwyczaj.
 
 
Sygnał "Powitanie" na powitanie łowisk w "Darz Borze"
 
 
 
 
 
 
Prezes KŁ. "Darz Bór" ze Sztumu kol. Maciej Baurycza wita wszystkich na terenie swojego koła
 
 
Łowczy koła kol. Andrzej Płóciennik
 
 
 
 
 
Kol. Jacek Prusiecki
 
 
Kol. Zbigniew Trzaska
 
 
Kol. Przemysław Sinko
 
 
Kol. Antoni Downarowicz
 
 
Kol. Marian Maślanka
 
 
Losowanie kartek stanowiskowych
 
 
 
 
Kol. Andrzej Płóciennik
 
 
Ruszyliśmy w piękny, jesienny las. Pogoda nam dopisała i panowała polska złota jesień. W "Darz Borze" padły strzały więc polowaliśmy pełni nadziei. Zwierzyna była ale okazała się "pancerna", szczególnie dla kol. Mariana Piecek.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kol. Wojtek Cieślak
 
 
 
 
 
 
Pożegnaliśmy więc gościnne i piękne łowiska KŁ. "Darz Bór" i pojechaliśmy do "Cyranki" ze Sztumu.
 
KŁ. "Cyranka" w Sztumie
 
 
 
Polowanie w KŁ. "Cyranka" prowadził łowczy kol. Adam Zaboronek, który przywitał uczestników polowania, rozlosował kartki stanowiskowe i zaprosił, po polowaniu, na biesiadę myśliwską.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ponieważ było już późno prowadzący zarządził przejazd na wiatę "Grzegówka" koła "Cyranka" gdzie odbędzie się zakończenie polowania i biesiada myśliwska.
 
 
 
 
 
Sygnał "Darz Bór"
 
 
 
Kol. Zbigniew Trzaska członek ZO PZŁ w Elblągu przekazuje życzenia od łowczego okręgowego kol. Wieńczysława Tylkowskiego
 
 
Od lewej, koledzy: Piotr Smoliński - prezes KŁ. "Cyranka", kol. Marian Maślanka - łowczy KŁ. "Knieja", kol. Adam Zaboronek - łowczy KŁ. "Cyranka",  Andrzej Płóciennik - łowczy KŁ. "Darz Bór", Maciej Maurycza - prezes KŁ. "Darz Bór"
 
 
 
Wszyscy mówcy podkreślali chęć kontynuowania polowań integracyjnych jednocześnie zapraszając na polowania do swoich kół. Sygnał "Posiłek" wezwał łowców na biesiadę myśliwską.
 
 
Uczestnicy polowania integracyjnego
 
 
 
 
 
Polowanie integracyjne  kół łowieckich powiatu sztumskiego to spotkanie przyjaciół miłujących tradycje i zwyczaje łowieckie. Fajnie jest rozpoczynać sezon polowań zbiorowych od takiego polowania i nawet brak pokotu nie przeszkadza, żeby uznać to polowanie za udane.
 
Zmieniony ( Wtorek, 27 Październik 2015 15:01 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS