Polowanie Hubertowskie 2015 r.

Dwa dni trwały Hubertowiny w naszym kole. W sobotę 7 listopada polowaliśmy podczas Polowania Hubertowskiego a w niedzielę 8 listopada uczestniczyliśmy we Mszy św. Hubertowskiej.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Statut PZŁ
Uchwała XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 16 lutego 2019 roku
Polowanie Integracyjne Sztumskich Kół Łowieckich - 2017 Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 30 Październik 2017 15:05
Tradycyjnie już Koła Łowieckie z terenu Powiatu Sztumskiego: "Cyranka" i "Darz Bór" ze Sztumu oraz nasze czyli "Knieja" ze Starego Dzierzgonia spotkały się o odbyć 28 października 2017 r. Polowanie Integracyjne Sztumskich Kół Łowieckich.
Organizatorem tegorocznego polowania było koło "Darz Bór" ale pierwsze dwa mioty odbyły się na naszym terenie. Pogoda  łowców nie rozpieszczała. Od rana padał gęsty deszcz, było pochmurno ale dość ciepło. Na zbiórce, na parkingu w Starym Mieście stawili się jednak wszyscy myśliwi, którzy mieli być. Byli też zaproszeni goście: kol. Roman Markowicz - wiceprezes EORŁ, kol. ks. Mirosław Masztalerek - kapelan elbląskich myśliwych i kol. Czesław Błażewicz - sygnalista z KŁ. "Rogacz" w Malboku.
 
 
Ponieważ polowanie jest szeroko opisane na stronie internetowej Zarządu Okręgowego PZŁ w Elblągu www.pzlelblag.pl  zapraszamy do jej obejrzenia podając tylko, że z naszego koła polowali koledzy: Marian Maślanka, Antoni Downarowicz, Marian Piecek, Andrzej Czapliński, Waldemar Tersa, Janusz Gida, Andrzej Piecek, Piotr Wiśniewski i Mirosław Procyk.
 
 
  W naszym kole nic nie padło, oba mioty były głuche. Na pamiątkę myśliwi, którzy wylosowali u nas kartki stanowiskowe otrzymali je na własność.
 
 
 
Następnie polowaliśmy na terenie KŁ. "Darz Bór" gdzie w drugim miocie padł dzik. Strzelił go gość ks. Mirosław Masztalerek i został Królem Polowania.
 
 
Ks. Mirosław Masztalerek - Król Polowania
 
Ostatni miot był w KŁ. "Cyranka" przy ognisku, gdzie koledzy z "Darz Boru" podjęli wszystkich wspaniałą biesiadą myśliwską. Królową biesiady była ogromna golonka w asyście żurku, pierogów, karkówki z grilla  i zacnych napojów.
 
 
Królowa biesiady myśliwskiej
 
Od kolegów z "Darz Boru" otrzymaliśmy jeszcze pamiątkowy znaczek - button. Prowadzącym polowanie u nas był łowczy nasz kochany kol. Marian Maslanka, prowadzącym w "Darz Borze" jego prezes i nasz niemacierzysty kolega Maciej Baurycza.
 
 
Pamiątkowy button
 
 
Kol. Marian Maślanka - łowczy nasz kochany
 
 
Kol. Maciej Baurycza
 
 
Kol. Andrzej Czapliński jak zwykle polował z aparatem fotograficznym
 
 
Kol. Antoni Downarowicz
 
 
Kol. Marian Piecek
 
 
Kol. Piotr Wiśniewski
 
 
Kol. Janusz Gida
 
 
Kol. Waldemar Tersa
 
 
Kol. Mirosław Procyk
 
 
Kol. Andrzej Piecek
 
Pomimo niepogody było to fajne polowanie. Spotkaliśmy kolegów z innych kół łowieckich i tęgo się integrowaliśmy. Za tydzień Hubert. Darz Bór !!!
                                                     
 
 
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS