Nasz domeczek już stoi
Przedstawiamy kolegom fotorelację z budowy naszego domku. Firma budująca rozpoczęła pracę w poniedziałek 3 sierpnia, a wiecha zawisła na dachu  już 6 sierpnia. Dzień później zakończono ten etap budowy.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Statut PZŁ
Uchwała XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 16 lutego 2019 roku
Ważne informacje nt. polowań zbiorowych. Nowe obostrzenia już od soboty! Drukuj
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 16 Październik 2020 13:16
 Nie można nadążyć za nowymi rozporządzeniami odnośnie polowań zbiorowych. Oto treść najnowszej informacji Zarządu Głównego PZŁ zamieszczonej 16 października 2020 r. (czyli dziś) na stronie internetowej  Zarządu Głównego PZŁ.
 
Zarząd Główny PZŁ wskazuje, iż do chwili obecnej nie została jeszcze opublikowana zmiana do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r, poz. 1758). Bazując na informacjach podanych przez Prezesa Rady Ministrów na wczorajszej konferencji prasowej Zarząd Główny PZŁ wyjaśnia, że należy przypuszczać, iż od dnia 17 października br. zakazane będzie odbywanie polowań zbiorowych, jeżeli:

    ilość uczestniczących w nich osób (w tym myśliwych, naganiaczy oraz osób towarzyszących) będzie większa niż 10 osób (w przypadku polowań odbywających się w miejscach znajdujących się na obszarze czerwonym)
    będzie większa niż 25 osób (w przypadku polowań na obszarze żółtym).

Zarządy kół spodziewające się większej ilości uczestników polowania powinny w tej sytuacji rozważyć ich odwołanie. Zarząd Główny zwraca uwagę na to, iż przy takich obostrzeniach praktycznie wykluczona jest możliwość organizowania polowań zbiorowych na terenie strefy czerwonej, zaś na terenie strefy żółtej możliwość ta ograniczona jest do minimum. Tyczy się to także polowań tzw. dewizowych. Decyzja co do organizacji i przeprowadzania polowań należy do zarządów kół oraz zarządców obwodów łowieckich.
Jak bezpiecznie polować?

Jeżeli zarządy kół bądź zarządcy obwodów łowieckich zdecydują się na przeprowadzanie polowań, to w mocy pozostają pozostałe obostrzenia przewidziane przepisami rozporządzenia z dnia 9 października 2020 r. Uczestnicy polowań obowiązani są zatem do zakrywania nosa i ust przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki albo przyłbicy podczas zbiórki i odprawy myśliwych przed polowaniem, podczas rozprowadzania myśliwych na stanowiska, podczas zbiórek między pędzeniami oraz po zakończeniu polowania, w tym w trakcie pokotu. Dopiero po zajęciu stanowiska myśliwy będzie zwolniony z obowiązku zasłonięcia ust i nosa. Podczas spożywania posiłków zaleca się zachowanie co najmniej 1,5 metrowego odstępu. Za zapewnienie przestrzegania przepisów rozporządzenia odpowiedzialny jest prowadzący polowanie, zaś uczestnicy polowania są obowiązani podporządkować się poleceniom prowadzącego polowanie także w zakresie przepisów sanitarnych dotyczących epidemii COVID-19.

Powyższy komunikat będzie zaktualizowany niezwłocznie po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw zmian przywołanego na wstępie rozporządzenia.
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS