Wiosenne prace gospodarcze
Wraz z nastaniem wiosny wznowiliśmy prace gospodarcze na "Kniejówce" i w łowisku. Na "Kniejówce" dosadzaliśmy sadzonki dzikich róż a na poletku "szkółka" dosadzaliśmy topinambur oraz obsadziliśmy poletko drzewami dzikich jabłoni.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Statut PZŁ
Uchwała XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 16 lutego 2019 roku
Prace gospodarcze w łowisku Drukuj
Sobota, 18 Październik 2008 20:46

Przed zimowym dokarmianiem zwierzyny i u progu sezonu polowań zbiorowych 2008/2009 trwają w kole intensywne prace gospodarcze. Zarząd koła zorganizował zbiorowe wyjazdy i na pierwszy z nich, 18 października, stawili się ci koledzy, którym droga jest maksyma "hodujesz i polujesz". Myśliwych i kandydatów podzielono na trzy grupy i po rozdzieleniu zadań, każda z nich ruszyła w łowisko. Jedna z ekip postanowiła odbudować, zniszczony przez kłusowników, paśnik w łowisku Ostrogi.

Zniszczony paśnik

Kłusownicy przewrócili także buchtowisko stojące nieopodal. I od postawienia go na miejsce rozpoczęto pracę. Jest to solidna i ciężka konstrukcja i sporo trudu kosztowało ustawienie buchtowiska.

  

Jednak wspólnym wysiłkiem budowlę postawiono na nogi. Chyba tylko dzięki solidnej konstrukcji nie uległa ona zniszczeniu.

Następnie koledzy zabrali się za odbudowę paśnika, z którego można było tylko odzyskać daszek.

Podłowczy, kol. Marian Piecek, sam dawał przykład jak należy pracować ... ale ...

... inni też, jak Marian Chamerski, solidnie pracowali 

Najpierw powstała konstrukcja, a potem reszta. Odbudowaliśmy zniszczone urządzenia, które notorycznie są dewastowane. Do tej pory niszczono głównie ambony i zwyżki. Po raz pierwszy zniszczono paśnik. Podejrzewamy, że była to zemsta kłusowników, których ciągle przybywa, i których staramy się wyeliminować z naszych łowisk.

Warto odnotować, że w tej grupie pracowali: G. Łepek, A. Piecek, D. Harasimowicz, M. Piecek, G. Ewiak, J. Orlikowski, M. Maślanka, M. Chamerski i kandydat P. Kulczyński.

  

Zmieniony ( Piątek, 13 Listopad 2009 19:08 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS