Polowanie zbiorowe 12.12.2015 r.
Polowanie zbiorowe 12 grudnia 2015 r. zgromadziło 15 myśliwych, 7 naganiaczy w tym 3 stażystów i 2 pieski. Prowadził je kol. Zdzisław Chmielewski, który przeprowadził odprawę myśliwych.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Statut PZŁ
Uchwała XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 16 lutego 2019 roku
Szkoła Podstawowa z Myślic w finale Programu "Ożywić Pola" Drukuj
Niedziela, 12 Luty 2012 11:03

 Pisaliśmy już w innym miejscu na tej stronie, że nasze koło opiekuje się trzema szkołami uczestniczącymi w Programie "Ożywić Pola - Rok Sarny". Po raz pierwszy przystąpiliśmy do Programu w jego sześcioletniej historii. Przypomnijmy, że były to Szkoły Podstawowe w Myślicach i Dzierzgoniu oraz Gimnazjum Publiczne w Przezmarku. Było dla nas ogromnym zaskoczeniem kiedy dowiedzieliśmy się, że Szkoła Podstawowa z Myślic zakwalifikowała się do finału. Podsumowanie Programu dla trzech okręgów PZŁ : elbląskiego, suwalskiego i słupskiego odbyło się 8 lutego 2012 r. w Braniewie.

Oczywiście pojechaliśmy do Braniewa z młodzieżą SP w Myślicach na Północno - Wschodni Finał Programu "Ożywić Pola". Koszt autobusu pokryliśmy z kasy koła. Wyjechało 25 dzieci z Myślic, delegacja harcerzy z Przezmarku, nauczyciele - opiekunowie, i koordynatorzy akcji z ramienia koła.

Kol. Roman Kulpa wystąpił w potrójnej roli. Jako prezes koła, członek EORŁ i koordynator GP w Przezmarku. Kol. Andrzej Czapliński jako przewodniczący Komisji Kultury i koordynator SP w Dzierzgoniu.

Alina Baurycza - nauczyciel i kol. Marian Piecek - koordynator Szkoły Podstawowej w Myślicach

Na miejscu spotkaliśmy wielu dobrych znajomych myśliwych. Okazuje się, że akcja Łowca Polskiego" zatacza szeroki krąg. Nasz Elbląski Okręg PZŁ zajął drugie miejsce w kraju i nasze koło walnie się do tego przyczyniło opiekując się trzema szkołami.

Kol. Roman Kulpa z harcerzami z drużyny "Sowy" z Przezmarku

Opiekunem szkolnym SP w Dzierzgoniu była Elżbieta Czaplińska, a Andrzej Czapliński był koordynatorem z ramienia naszego koła

Północno - Wschodni Finał Programu "Ożywić Pola" zorganizował Zarząd Okręgowy PZŁ w Elblągu przy pomocy Komisji Kultury EORŁ. Gościem honorowym był prezes EORŁ kol. Józef Hryniewicz. Zaproszono młodzież z sześciu szkół finalistów z Ellbląskiego Okręgu i po jednej szkole z okręgów: słupskiego i suwalskiego. Grał Zespół Muzyki Myśliwskiej "Hubertus", a z ramienia Łowca Polskiego obecny był Krajowy Koordynator Programu kol. Mirosław Głogowski. Finał był hucznie zorganizowany a na widowni Braniewskiego Centrum Kultury zasiadło dwieście osób.

Całą imprezę prowadził łowczy okręgowy a kol. Mirosław Głogowski przedstawił historię Programu "Ożywić Pola". Nagrody dla szkół i kordynatorów wręczali: przezes EORŁ kol. Józef Hryniewicz i Krajowy Koordynator Programu.

Nagrody Łowca Polskiego otrzymały dzieci, szkolni opiekunowie i myśliwy koordynator. Nauczycielem był Marcin Jaszewski, a koordynatorem Kol. Marian Piecek.

Dodatkowo Zarząd Okręgowy PZŁ uhonorował szkoły, które weszły do finału okazałymi pucharami, a opiekunów - nauczycieli szkół będących poza finałem pamiątkowymi dyplomami.

Wejście do finału Szkoły Podstawowej w Myślicach to ogromny sukces. Do tego sukcesu przyczynili się także inni koledzy z naszego koła. Są to: Piotr Juchno, Jan Juchno, Jacek Orlikowski. Ten przykład świadczy także o dobrej pracy naszego Zarządu i koła z młodzieżą szkolną. Bogatsi o doświadczenia spróbujemy zawalczyć o jeszcze lepsze miejsca w 2012 roku, który ogłoszono "Rokiem Kaczki".

Zmieniony ( Poniedziałek, 13 Luty 2012 08:32 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS