Polowanie zbiorowe 21.11.2015 r.
W sobotę, 21 listopada br., na kolejne polowanie zbiorowe stawiło się 25 myśliwych, 6 naganiaczy, wśród których było czterech kandydatów łowieckich i dwa psy: gończy polski i posokowiec bawarski. Gościem był kapelan elbląskich myśliwych ks. Mirosław Masztalerek a polowanie prowadził podłowczy kol. Marian Piecek.

Koło Łowieckie Knieja

w Starym Dzierzgoniu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kamienie Wilhelma
Internetowa wersja książki "Kamienie Wilhelma" Andrzeja Czaplińskiego.

Kraina Wiecznych Łowów

Odeszli do Krainy ...
Księżyc i Słońce
Czasy wschodu i zachodu Słońca oraz wschodu, zachodu i górowania Księżyca w centrum Polski.
Statut PZŁ
Uchwała XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego z dnia 16 lutego 2019 roku
Byliśmy na obchodach 55. lecia KŁ. "Cyranka" w Sztumie Drukuj
Niedziela, 29 Styczeń 2012 18:09

Zaprzyjaźnione z nami Koło Łowieckie "Cyranka" w Sztumie obchodzi w bieżącym roku Jubileusz 55. lecia swojego powstania. Zarząd naszego Koła został zaproszony na obchody jubileuszowe. Odbyły się one 27 stycznia 2012 r. w zajeździe "Jonatan" w Czerninie.

Wystawiliśmy na uroczystej akademii nasz sztandar, wspólnie ze sztandarem KŁ. "Darz Bór" ze Sztumu i sztandarem Jubilata KŁ. "Cyranka" w Sztumie. Tym razem sztandarowym był podłowczy kol. Marian Piecek.

Oprócz wspomnianego kol. Mariana Piecek, obecni byli członkowie naszego Zarządu: kol. Roman Kulpa - prezes, Marian Maślanka - łowczy i kol. Andrzej Czapliński - sekretarz.

Kol. Roman Kulpa wystąpił w podwójnej roli - jako prezes koła i członek EORŁ

Kol. Marian Maślanka w rozmowie z kol. Zbigniewem Zwolenkiewiczem

Kol. Andrzej Czapliński jako sekretarz naszego koła i przewodniczący Komisji Kultury EORŁ

Podczas uroczystej akademii Zarząd KŁ "Cyranka" obdarował pamiątkowymi, szklanymi plafonami m.in. nasze koło. Plafon odebrał prezes kol. Roman Kulpa.

Miłym akcentem było wręczenie "Honorowego Kordelasa KŁ. "Cyranka" w Sztumie" dla naszego kolegi Andrzeja Czaplińskiego jako przewodniczącego Komisji Kultury EORŁ. Pasującymi na "Rycerza św. Huberta"  byli: łowczy okręgowy kol. Wieńczysław Tylkowski i łowczy "Cyranki" kol. Zbigniew Trzaska.

Nowopasowany "Rycerz św. Huberta" kol. Andrzej Czapliński podziękował za to zaszczytne wyróżnienie i przedstawił historię kordelasa myśliwskiego i jego rolę w polskiej tradycji łowieckiej.

Koło Łowieckie "Cyranka" jest w Elbląskim Okręgu PZŁ prekursorem nadawania "Honorowych Kordelasów Myśliwskich". Nadaje je przede wszystkim swoim członkom, ale też osobom spoza koła. Do tej pory nadano już 25 kordelasów myśliwskich dla członków koła i dwa "Honorowe Kordelasy" dla łowczego okręgowego kol. Wieńczysława Tylkowskiego w 2007 roku i teraz dla przewodniczącego Komisji Kultury EORŁ kol. Andrzeja Czaplińskiego. Piękny zwyczaj warty rozpropagowania chociażby w naszym kole. I właśnie kolejnych siedem kordelasów wręczono także następnym myśliwym z "Cyranki". Pasującymi byli "Rycerze św. Huberta": Wieńczysław Tylkowski - łowczy okręgowy i w roli jego asystenta kol. Andrzej Czapliński.

Podczas uroczystości wręczyliśmy nasze medale "Zasłużony Dla KŁ. "Knieja" dla kolegów z "Cyranki". Najpierw prezes i przewodniczący Kapituły Medalu kol. Roman Kulpa odczytał akt nadania Złotego Medalu dla KŁ. "Cyranka". Dekoracji sztandaru dokonał nasz łowczy kol. Marian Maślanka.

Złote Medale nadano także prezesowi kol. Piotrowi Smolińskiemu i łowczemu "Cyranki" kol. Zbigniewowi Trzaska, a Brązowe Medale kol. Jerzemu Szwambrowi - podłowczemu, Sławomirowi Jaworskiemu - sekretarzowi i Mirosławowi Kruzińskiemu - skarbnikowi KŁ. "Cyranka".

Kol. Roman Kulpa wręczył jeszcze upominek od naszego koła. Była to pamiątkowa patera. Upominków Jubilaci dostali bardzo dużo od zaprzyjażnionych kół łowieckich, władz samorządowych, nadleśnictwa Kwidzyn i innych zaproszonych gości.

Całe obchody 55. lecia powstania KŁ. "Cyranka" w Sztumie przeprowdzono z rozmachem. Dość powiedzieć, że w uroczystej akademi i potem w balu myśliwskim uczestniczyło 200 osób. Organizacja była wzorowa, całości dopełniała muzyka ZMM "Hubertus" Do tańca przygrywał doskonały zespół muzyczny "Innowacje", a w sobotę po balu wszyscy spotkali się przy ognisku w Tulicach, by dalej świętować.

Kolegom z "Cyranki" dziękujemy za zaproszenie na wspaniałe ochody i gratulujmy tak dostojnego Jubileuszu. Darz Bór Przyjaciele !!!

Relacje z obchodów można obejrzeć na stronach internetowych:

http://www.pzlelblag.pl/

http://cyranka.sztum.pl/

 

 

Zmieniony ( Niedziela, 29 Styczeń 2012 18:18 )
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack

Stworzone dzięki Joomla! Valid CSS